Pionowe projektory pomiarowe Baty - ITA Polska

Firma ITA Polska w swojej ofercie posiada bardzo bogaty wybór pionowych projektorów pomiarowych od brytyjskiego producenta Baty. Seria SM jak sama nazwa wskazuje jest serią projektorów pomiarowych, która posiada pionowy przebieg wiązki światła. Aby zmierzyć przedmiot, ustawiamy go na stoliku wbudowanym w projektor, a wszystko może odbywać się w dwóch różnych światłach: odbitym i przechodzącym. Urządzenie to daje bardzo duże możliwości przedsiębiorstwom, którym zależy na wykonywaniu dokładnych pomiarów nawet najmniejszych elementów.
Pionowe projektory pomiarowe Baty

Czym cechuje się projektor pomiarowy pionowy?

Projektor pomiarowy pionowy jest bogaty w wiele przydatnych elementów, pomagających przy precyzyjnych pomiarach. Ekran jest z krzyżem pomiarowym i cyfrowym kątomierzem ekranowym, są cztery klipsy do mocowania folii na ekranie. Jest wyposażony również w szklany stolik pomiarowy oraz stolik z liniami inkrementalnymi 0,5 μm. Oświetlenia również są dwa, ponieważ jest oświetlenie profilowe z zielonym filtrem oraz światłowodowe do pomiaru metodą światła odbitego. Dodatkowym elementem zestawu jest elektronika odczytowo-pomiarowa.

Do czego służy projektor pionowy pomiarowy?

Nie znając projektorów pomiarowych pionowych można byłoby zastanawiać się do czego właściwie służą? Jak sama nazwa mówi, są one od pomiarów. Jednak mimo wszystko charakteryzują się bardzo dużą wszechstronnością. Dzięki swoim dużym zakresom pomiarowym mogą mierzyć przedmioty, które bardzo sporo ważą. Pozwala to na brak przymusu przestawiania znacznych rzeczy i przyspiesza proces pracy. Przy pomocy ekranu enkodera, który jest wbudowany, można też wykonywać szybkie pomiary kątów, natomiast stosując sensor krawędziowy można szybko wprowadzać punkty.

Specyfikacja - pionowy projektor producenta Baty

Wszystkie modele z serii SM od producenta Baty różnią się od siebie poszczególną specyfikacją. Do wyboru jest model SM20, który jest niewiele większy od swojego brata SM350. Charakteryzuje się tym, że jego średnica ekranu to 500 mm, ma masę 150 kg, przy wymiarach 1664 × 1530 × 1925 mm. Jego zakres pomiarowy (X, Y) to 250 × 100 mm. Natomiast model SM350 ma średnice ekranu wynoszącą 350 mm, a masę 133 kg przy wymiarach 846 × 946 × 1001 mm. Także jak wynika ze specyfikacji, jest on mniejszy od SM20, jednakże jego zakres pomiarowy to 250 × 125 mm. Oba mają takie same opcje powiększenia i opcjonalnie posiadają rewolwer.

Ile kosztują pionowe projektory pomiarowe Baty?

Całkowita cena pionowych projektorów pomiarowych od producenta Baty może się od siebie różnić. Podczas zaopatrywania się w ten projektor, powinno uwzględnić się fakt, iż są do wyboru dwa różne modele. Oba warianty różnią się ogólną specyfikacją, co wpływa na różnicę w ich cenach. Na koszt całkowity składają się również opłaty związane ze sprowadzeniem produktów do Polski, z racji, że koszty transportu w ostatnim czasie znacznie wzrosły. Jeśli ktoś chce zaopatrzyć się w projektory pomiarowe od Baty, powinien przygotować się na koszt w granicy kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych.